Studerly UA

Королівська англійська: як розмовляла Єлизавета

Сьогодні ми познайомимося з «королівською» англійською або Received Pronunciation. Вона вважається еталоном британської вимови, нею розмовляла сама Єлизавета II, а також її чомусь дуже старанно намагаються вчити іноземні студенти.
Ви знали, що на RP говорить лише три відсотки населення країни.  Ви почуєте RP на лекціях в Оксфордському університеті, у новорічному привітанні королеви, а також з вуст британських акторів Емми Вотсон та Бенедикта Камбербетча. Наші репетитори з англійської мови підготували кілька крутих секретів, з допомогою яких ви будете звучати як той самий Шерлок.
·      Довгий /a:/
Намагайтеся тягнути голосний звук у таких словах, як to laugh /lɑːf/, to dance /dɑːns/ та a chance /tʃɑːns/.
·      Короткий звук /i/
Носію RP властиво вимовляти короткий звук /i/ у словах, що закінчуються на -y: a city /ˈsɪti/, very /ˈveri/, pretty /ˈprɪti/.
·      Вимова звуку /ɔː/ замість /a:/
Носії RP замінюють звук /a:/ на /ɔː/, наприклад: salt /sɔːlt/ та to cough /kɔːf/.
·      Ледачий звук /auə/
Аристократи розтягують звук /auə/ у вимові таких слів, як a tower /ˈta:/, power /ˈpa:/, a shower /ˈʃa:/.
·      Вимова звуку /r/
Звук /r/ не вимовляється, якщо за ним слідує приголосний: a park /pɑːk/, dark /dɑːk/, a bird /bɜːd/, але завжди вимовляється перед голосними: crisis /ˈkraɪsɪs/, currency /ˈkʌrənsi/, a crime /kraɪ /.
·      Вимова звуку /h/
Носій RP не властиво опускати звук /h/ на початку слова. Послухайте пісню Perfect англійського виконавця Ed Sheeran та зверніть увагу на вимову звуку /h/ у словах a hope /həʊp/, her /hə/, a home /həʊm/.

Чи потрібно його взагалі вчити?
RP зберігає лідерство у теорії лінгвістики та викладання. Тут він змагається із GA – General American, американським стандартом. Британські словники пишуть транскрипції відповідно до RP, а американські – з GA. Коли ви натискаєте на значок мікрофона в онлайн-словнику, ви чуєте або RP, або GA. І, зрозуміло, якщо ваш підручник має позначку British Edition, то будьте певні: завдання з аудіювання там будуть начитуватись на RP, тобто літературній нормі британського варіанта англійської мови.
Англійська стала міжнародною мовою бізнесу, тому якщо ви вчите мову для роботи, ви почуєте безліч акцентів не-носіїв, для яких англійська теж друга іноземна мова. У будь-якому разі, знайте: мова - річ гнучка і чуйно реагує на соціальну атмосферу. Як знати, може, через 20 років на зміну RP прийде якийсь інший акцент. Але щоб ви точно до того часу розмовляли не гірше за англійського аристократа, спробуйте заняття в Studerly. Наші репетитори англійської онлайн підготують вас до іспитів будь-якої складності, ще й за різницю в діалектах пояснять. Тож do not have a bee in your bonnet, як сказала би велика Єлизавета, і дійте!