Studerly UA

5 лайфхаків для вивчення німецької

Тим, хто починає вивчати німецьку після англійської, здається, що ця мова ну надто складна. Неправильний порядок слів, артиклі, приставки, що відокремлюються, і відмінки, від яких залежать закінчення. Зрештою, слово «дівчинка» виявляється середнього роду. Наші репетитори підготували кілька лайфхаків, які допоможуть швидше зрозуміти і полюбити німецьку. Поїхали!
1.     Найпростіше вчити артиклі через кольори
Можна записувати слова жіночого роду червоним кольором, слова чоловічого роду — синім, а середнього роду — зеленим. На початкових рівнях, коли потрібно згадати, якого роду слово, просто згадуєте його колір. Це дуже ефективний спосіб. Деякі наші учні досі пам'ятають, наприклад, що ложка — синя (der Löffel), виделка — червона (die Gabel), а ніж — зелений (das Messer).
2.     Нові слова групуємо за родами
Тобто пишемо окремим кольором на окремому аркуші паперу (або в одну колонку). Так швидше можна помічати закономірності: з'ясовується, що «червоні» слова часто закінчуються на ung або heit/keit; «зелені» збігаються з формою дієслова в інфінітиві (das Essen), починаються на Ge- (Gespräch, Gesetz), а в множині мають -s або сильно змінюють закінчення (Kaktus-Kakteen).
3.     Німецька мова схожа на українську словотвором, і цим треба користуватися
Якщо в словнику кілька варіантів перекладу, вибирайте той, який ближчий по словотвору до німецького слова (наприклад, для слова grundlegend варто вивчити варіант «грунтовний», а не«вирішальний»; для слова überschütten — «осипати»).
4.      Читаємо тексти
У перші кілька місяців читайте книги за методом німецьких лінгвістів: одне речення німецькою, одне українською. Потім повноцінно абзац. Починаючи з рівня А2 (через 3-5 місяців вивчення мови з нуля), переходьте на масові (не елітарні) газети. Читайте рубрики про життя: колонки з порадами про стосунки, рецепти, спорт, лайфстайл. Поступово ускладнюйте, переходьте на лонгриди. Знайдіть видання з легкою та зрозумілою мовою. Наприклад, підійде швейцарський Das Magazin.
5.     Інсайд для вас: намагайтеся запам'ятати неочевидне значення прийменників
Можливо, вони навіть збігатимуться зі значеннями приставок. На цю тему зустрічаються гарні пам'ятки в україномовних граматичних книжках. Наші репетитори німецької в Studerly постійно користуються такими хитрощами. Наприклад, прийменник -an має значення безпосереднього контакту з об'єктом. На все життя запам'ятаємо, що картина висить an der Wand — тобто так наче «торкається до стіни». А була би auf — парила би у повітрі.
Насправді ваш страх – лише в голові. Будь-яка мова цінна і навдивовижу цікава. Наші репетитори німецької із задоволенням продемонструють це на онлайн-заняттях. Обирайте зручний час – і приходьте. Ми на вас чекаємо! Mach's gut