Studerly UA

5 міфів про іспанську мову

Іспанська мова є другою (після китайської) мовою у світі за поширеністю. Така популярність народжує всілякі міфи про іспанську мову, які дуже часто не мають жодного підґрунтя. Сьогодні поговоримо про «факти», які відразу і розвінчуватимемо.

Іспанська та кастильська – різні мови

Багато людей, які починають вивчати іспанську, впевнені, що іспанська та кастильська – це зовсім різні мови. Це не зовсім правильно, тому що іспанська зародилася в королівстві Кастилія – історичній області Іспанії. Саме професійні лінгвісти часто називають іспанську мову кастильською. Самі іспанці теж вітають цю назву.

Англійська мова – найпоширеніша у світі

Багато людей досі вважають, що найпоширенішою мовою у світі є англійська. Це не зовсім правильно. Англійська визнана мовою міжнародного спілкування, але за кількістю носіїв вона не лідирує. Іспанською говорять понад 500 мільйонів людей із самої Іспанії, в Латинській Америці, у США, Африці, Азії. До речі, іспанці та колишні колонії пишаються мовою, тому часто вдають, що не розуміють, коли з ними намагаються розмовляти англійською. Хоча володіють обома мовами.

Іспанську мову вивчити важко

Тут репетитори іспанської в Studerly погодяться лише частково. Напевно, іспанська лінгвістика – не найлегша у світі. Але вивчити іспанську неважко, особливо, якщо знаєш вже мову романської групи (португальська, французька). Примітно, що майже всі слова як пишуться, так і вимовляються.

Футбольна кричалка Оле-оле-оле (ісп. Oé, Oé, Oé)

Сьогодні цей вигук сприймають як кричалку футбольних фанів. Але до футболу спочатку вона не мала жодного відношення. Цей вигук використовувався під час кориди та виконання танцю фламенко для вираження захоплення учасниками, а також для підтримки у них запалу, азарту. А в іспанський обхід вона прийшла під час великих завоювань з арабської мови та є варіацією слова «Аллах».

Знаки запитання та оклику «догори верхом»

Багато людей, які починають вивчати іспанську, впевнені, що такі знаки з'явилися в мові через бурхливий темперамент та експресію носіїв. Що вони допомагають передати інтонаційно жвавість мови, палкий характер жителів Іспанії. Але лінгвісти стверджують, що це твердження частково вірне. Ці знаки служать для зручності розуміння речення від початку його прочитання. Вони визначають інтонацію. А використовуються вони із середини XVIII століття.

Це не всі цікаві факти про Іспанію та іспанську мову. Дізнатися більше,а також записатися на курси іспанської ви можете у нашій школі Studerly. Програми, розроблені професійними лінгвістами, допоможуть швидко та легко освоїти іноземну мову із будь-яким початковим рівнем.