· В першу чергу, тестування проводиться не в паперовій формі, а онлайн. Причина – безпека, але і про доброчесність в міністерстві не забули. Тому випускники повинні складати цей тест в спеціально обладнаних приміщеннях з укриттям.
· Наступна відмінність ключова – процедура. На відміну від ЗНО, тест проводиться відразу з трьох предметів, а не з одного. Навантаження і рівень напруженості, звичайно, збільшиться, але найголовніше тут – оптимізувати час.
· По-третє, складання відбувається з трьох предметів: математика, українська мова і історія України. Завдань із кожного предмета буде 20, аби весь тест тривав максимум 80 хвилин.
· Вид запитань і відповідей на них також різниться: в ЗНО були тести змішаного типу, мультитест пропонує лише закриті. Нагадаємо, що це завдання з обмеженими варіантами відповідей. У такий спосіб суттєво пришвидшується і спрощується адміністрування процесу — такі завдання швидше і простіше перевірити.

Закономірне запитання: вступ відбувається лише на основі мультитесту? Ні, МОН передбачили систему мотиваційних листів. Лист має різну вагу для тих, хто вступає на бюджет і на контракт. Для вступу на бюджет мотиваційний лист застосовується лише для рейтингу абітурієнтів з однаковим конкурсним балом, а для вступу на контракт він стане основою рейтингу абітурієнтів.
Процедура складання також спрощена, освітяни передбачили кілька варіантів тестів, щоб протягом 10-15 днів дитина могла в обмежений час його скласти. Є змога приходити до центру тестування та складати цей іспит, а його частину – навіть у форматі онлайн у разі особливих обставин. Щодня завдання тестування будуть оновлюватися для сумлінного проходження учасниками. Реєстрацію на мультитест було продовжено до 9 квітня, до цього часу учасники уже повинні створити реєстраційні картки.