Studerly UA

Топ-5 помилок при вивченні німецької

Нещодавно з нашими репетиторами брейнштормили: чому ж після кількох років вивчення мови, все одно ніц не розумієш при зустрічі з носієм. Або ж в кращому випадку третину слів. Виявляється ігнорування найбільш примітивних правил в німецькій мові може призвести до того, що діалог ви вести не зможете. Тож сьогодні розбираємо найпоширеніші помилки при вивченні німецької.
1.      Вивчення з складніших тем
З одного боку, прагнення до знань є похвальним. З іншого, принцип «від простого до складного» ще ніхто не скасовував. Насамперед, варто вивчити алфавіт, форми вітання та ввічливості. Сюди ж треба віднести вміння запитати, як звати людину, звідки вона приїхала і як у неї справи. Потім варто переходити до вивчення іменників, дієслів, займенників тощо.
2.      Заучування іменників без артиклів
 У німецькій всі ці частини мови мають артиклі. Вони вказують на рід. І далеко не завжди він збігатиметься з українською. Тому тут рекомендується запам'ятовувати нові слова із артиклем. Більше того, німець може вас не розуміти, якщо ви не будете вказувати артикль. Тому нове правило: іменники – відразу з артиклем.
3.      Ігнорування умляут
Ці три літери важливо знати. Точніше, як вони звучать. Адже для німецької дуже характерна зміна кореневих голосних у багатьох частин мови. Якщо забувати про це, можна помилитися з іменником або формою дієслова. Можливо, на письмі вони здаються не такими важливими, але повірте – в усній мові може змінюватися навіть значення слова залежно від умляута.
4.      Запам'ятовування слів не за темами
Такий підхід може ускладнити процес вивчення мови. Коли ви засвоюєте одну тему, то поповнюєте свій лексикон певними словами, а також проводите асоціації. Потім простіше згадати те чи інше значення у разі потреби. У ситуації з розкиданим вивченням провести корисні паралелі стане набагато складніше. Тому на онлайн уроках з німецької в Studerly ми пропонуємо лінійне вивчення за певною хронологією.
5.      Ігнорування вивчення основ фонетики
У німецькій багато слів, які звучать дуже схоже, але мають різне значення. Дієслово «bitten» означає «просити», а «bieten» перекладається як «пропонувати». Тобто є ризик невірно зрозуміти свого співрозмовника. Також прийменники відіграють важливу роль у німецькій мові. У ній горизонтальні та вертикальні площини позначаються зовсім інакше. До цього потрібно звикнути і вчити відразу.
Найбільш очевидна помилка не увійшла до списку. Вона застосовується до всіх мов без винятку: без систематичних занять прогресувати не вдасться. Навіть якщо людина здібна до вивчення іноземних мов. На щастя, вирішити це дуже просто – приходьте на онлайн-заняття з німецької в Studerly і вивчайте мову разом із нашими викладачами.