1) Тільки необхідне
Очевидне правило, але воно основне. Зрозуміло, що хочеться покласти практично все, тому що це свого роду «тривожний рюкзачок». Але не забувайте, що дитині носити це на спині. Тому, в першу чергу, легкий багаж або документи. В рюкзаку дитини повинні бути
· свідоцтво про народження;
· закордонний паспорт;
· прописка;
· медична картка.
Необхідно взяти оригінали усіх цих документів, а також зробити декілька копій. Документи й папери треба покласти у водонепроникний пакет чи у файл, скріплений степлером. Оригінали потрібно тримати біля тіла – у кофті під курткою чи у внутрішніх кишенях, адже вони знадобляться при реєстрації на списки евакуації.
2) Їжа, вода, змінка
Правило про воду і їжу тут працює також. Тому не забуваємо про пляшку питної води; поживні батончики або снеки (обирайте корисні, наприклад, сухофрукти); телефон та заряджений павербанк і комплект змінної білизни та одягу
3) Те, що необхідно персонально вам
Це може стосуватися вкрай важливих ліків або ж іграшки, без якої дитина впадає в паніку. Варто піклуватися особисто про здоров’я і стан дитини, щоб вона почувала себе у безпеці. Важливо не перевантажувати наплічник школяра та зберігати у школі те, що дозволяє адміністрація, — радять у поліції. — Все інше — їжа, вода, засоби гігієни, ковдри, ліхтарики, універсальна аптечка тощо, має заздалегідь підготувати і забезпечити заклад освіти.
4) Ідентифікація
В першу чергу, покладіть записку, у якій вказані ПІБ дитини, контактні дані батьків та ближніх родичів (імена, телефони, адреси). Також є ще кілька варіантів, як швидко і просто знаходити і не губити речі дитині, так їй буде простіше в разі чого зібратися в паніці.
Можна використати магніти, беджі або наліпки. Вся канцелярія коштує мало, але в реальності є дуже ефективною. Наліпки на одяг є кращим варіантом. Вони кріпляться на одяг школяра за допомогою праски. У комплект входить 50 штук, вартість в середньому 75 грн, і найголовніше – вони не губляться.
5) Піклуватися про ментальне здоров’я.
Основне – безпека і спокій. Якщо дитині доведеться бути в укритті, потрібно її чимось зайняти. Наприклад, на наших заняттях онлайн репетитори практикують мнемонічні вправи або віршики. Вони одночасно допомагають засвоювати матеріал і заспокоюють. Або ж покладіть блокнотик, де дитина зможе висловлюватись в будь-який момент.
Головне, не панікувати і розпланувати заздалегідь. Тоді дитина почуватиме себе у безпеці і матиме найнеобхідніше.