Studerly UA

Що покласти в шкільний рюкзак в 2022?

Настали часи, коли тепер, крім зошитів і книжок, в рюкзаку школяра повинні ще бути речі першої необхідності. Нещодавно МОН оголосив рекомендаційний список таких речей. Звичайно ж, чіткого переліку немає, є лише поради. Всі розуміють, що у час війни ця валізка дітям потрібна, проте як бути із вагою, яку має виносити на собі дитина? Уявіть, що разом із 6-7ма книжками і зошитами вода, змінна білизна, павербанк і енергетичні батончики. МИ з репетиторами Studerly підготували кілька порад, як підготувати власний рюкзачок і не перебільшити з розмірами і вагою
1)     Тільки необхідне
Очевидне правило, але воно основне. Зрозуміло, що хочеться покласти практично все, тому що це свого роду «тривожний рюкзачок». Але не забувайте, що дитині носити це на спині. Тому, в першу чергу, легкий багаж або документи. В рюкзаку дитини повинні бути
·      свідоцтво про народження;
·      закордонний паспорт;
·      прописка;
·      медична картка.

Необхідно взяти оригінали усіх цих документів, а також зробити декілька копій. Документи й папери треба покласти у водонепроникний пакет чи у файл, скріплений степлером. Оригінали потрібно тримати біля тіла – у кофті під курткою чи у внутрішніх кишенях, адже вони знадобляться при реєстрації на списки евакуації.
2)     Їжа, вода, змінка
Правило про воду і їжу тут працює також. Тому не забуваємо про пляшку питної води; поживні батончики або снеки (обирайте корисні, наприклад, сухофрукти); телефон та заряджений павербанк і комплект змінної білизни та одягу
3)     Те, що необхідно персонально вам
Це може стосуватися вкрай важливих ліків або ж іграшки, без якої дитина впадає в паніку. Варто піклуватися особисто про здоров’я і стан дитини, щоб вона почувала себе у безпеці. Важливо не перевантажувати наплічник школяра та зберігати у школі те, що дозволяє адміністрація, — радять у поліції. — Все інше — їжа, вода, засоби гігієни, ковдри, ліхтарики, універсальна аптечка тощо, має заздалегідь підготувати і забезпечити заклад освіти.
4)     Ідентифікація
В першу чергу, покладіть записку, у якій вказані ПІБ дитини, контактні дані батьків та ближніх родичів (імена, телефони, адреси). Також є ще кілька варіантів, як швидко і просто знаходити і не губити речі дитині, так їй буде простіше в разі чого зібратися в паніці.
Можна використати магніти, беджі або наліпки. Вся канцелярія коштує мало, але в реальності є дуже ефективною. Наліпки на одяг є кращим варіантом. Вони кріпляться на одяг школяра за допомогою праски. У комплект входить 50 штук, вартість в середньому 75 грн, і найголовніше – вони не губляться.
5)     Піклуватися про ментальне здоров’я.
Основне – безпека і спокій. Якщо дитині доведеться бути в укритті, потрібно її чимось зайняти. Наприклад, на наших заняттях онлайн репетитори практикують мнемонічні вправи або віршики. Вони одночасно допомагають засвоювати матеріал і заспокоюють. Або ж покладіть блокнотик, де дитина зможе висловлюватись в будь-який момент.
Головне, не панікувати і розпланувати заздалегідь. Тоді дитина почуватиме себе у безпеці і матиме найнеобхідніше.