Studerly UA

Іноземна мова: а однієї достатньо?

За підрахунками соціологів близько 1 млрд людей в світі розмовляють англійською – її знання уже не є конкурентною перевагою на ринку. А ось друга іноземна знадобиться неабияк, ще й зважаючи на неймовірні таланти дитячого мозку. Сьогодні розповідаємо, чому краще навчати дитину кільком мовам відразу, і як це краще зробити.
Міфи. Ходять легенди про те, що кілька мов одночасно призведуть до плутанини, дитина розгубиться і не вивчить жодну якісно. Це нісенітниця. Дитина не плутає мови, а просто обирає спочатку ті слова, які легше вимовляти. Тут допомагає лише практика і регулярні вправи, змішування поступово мине, і дитина знатиме обидві мови в однаковій мірі. Дослідження показують, що у двомовних дітей є переваги в конкретних завданнях під час когнітивних ігор. Це дає вищі бали на тестуванні, оскільки вивчення двох мов розвиває навички аудіювання, спостережливість та критичне мислення.
Коли починати. Внаслідок того, що 50% навичок розвиваються в перший рік життя малюка, а інші 30% – до восьми років, то надзвичайно важливо займатися питаннями раннього розвитку. Це зовсім не означає, що до п'ятирічного віку ваша дитина буде (або повинна) вільно розмовляти трьома мовами. Однак дуже важливо, щоб у перші роки життя у дитини сформувалися основні вектори для подальшого навчання. Репетитори Studerly наголошують на регулярності і диференціації. Тобто ми практикуємо різні підходи вивчення для різних мов, щоб дитина відрізняла і розвивала асоціативну пам’ять.
Яку обирати. Ми радимо залишитися в родині германських мов, тому що вони, в першу чергу, подібні тими ж підходами до вивчення. Якщо вчити німецьку, дитині відразу відкриються більш складні її скандинавські версії. Вони звучать подібно, там однакова кількість часів і дуже схожий словотвір. З французькою буде просто, якщо перша мова англійська. У цих мов багато загальної лексики, схожий алфавіт, схожа граматична система (але не ідентична).
Скільки часу потрібно. Існує теорія, що для того, щоб засвоїти мову, потрібно витратити 1000 годин на її вивчення. Приймаємо це за правду, щоб вдатися до простих математичних підрахунків, але ніхто не говорить про важливість регулярності. Займаючись стабільно 3-4 години на тиждень, дитина за кілька місяців засвоїть мову на початковому рівні. Далі може знадобитися трохи більше часу, але дитячі здібності до запам’ятовування і асоціацій дивовижні.
Важливий метод – не зазубрювати і постійно розмовляти. В Studerly ми пропонуємо велику кількість практики і постійний інтерактив. Гарантуємо, що ваша дитина не зупиниться на вивченні двох мов.