Studerly UA

Чому варто вчити польську

Не секрет, що польська мова належить до гілки слов’янських мов, тому українцям її вивчити точно буде нескладно. Адже тривалий час частина України була польською територією, ось і отримуємо 86% схожості в базовій лексиці. Насправді польська дуже самобутня і цікава. Сьогодні поговоримо, навіщо її вчити, і як це зробити швидко та якісно. Поїхали!
Простіше, ніж англійська
Після англійської польська вимова здастся вам раєм. Це тому що польські літери завжди вимовляються однаково, і вам не потрібно турбуватися про непотрібні символи (згадайте французьку мову, в якій половина літер може навіть не читатися). Наприклад, «CZ» в польській просто звучить як «Ч». До того ж ви візуально і за близьким звучанням легко здогадаєтеся, про що йдеться. Płakać – це плакати, а Radość – це радість. Все, у вас уже А2.
Три часи і немає артиклів
Згадайте той травмуючий спогад, коли на уроці англійської вам сказали про 16 часових форм. Пам’ятаєте, як відчайдушно ви намагалися зрозуміти, що то за звір Past Perfect Continuous? У польській лише 3 варіанти: теперішнє, майбутнє та минуле. Все не так вже й погано, правда?
Ще один подарунок: в польській немає артиклів. Це означає, що вам не потрібно вивчати правила використання «A», «AN» або «The». Ще краще, що в польській немає такого складного «der», «dіе» і «das», як в німецькій.
Алфавіт все полегшує
Англійською мовою іноді важко зрозуміти, як слово вимовляється через його написання. Наприклад, візьміть «оо» у словах «книга» та «двері». Вимова цих літер відрізняється, і вам просто потрібно це пам’ятати. Однак у польській зв’язок між мовою та написанням набагато зрозуміліший, тому, як тільки ви навчитеся вимовляти літери, можете легко вимовити і написати будь -які слова, які чуєте. Репетитори в Studerly уже з перших занять практикують аудіювання, адже в діалогах легше зрозуміти специфіку мови.
Польська відкриває світ
Вивчаючи польську, ви легко отримуєте доступ до інших західнослов'янських мов, таких як чеська та словацька. Вони мають багато спільного і одразу стануть вам доступні. Загалом польська може відкрити дорогу у захоплюючу велику область слов'янських мов. У співтовариство, яке географічно складає більшу частину Європи та Азії і налічує понад 300 мільйонів людей.
Володіння польською відкриє вам доступ до однієї з найцікавіших бібліотек світу. Ви зможете потішити себе текстами Чеслава Мілоша, Віслави Шимборської та Адама Загаєвського. Польська література може по-справжньому захоплювати і не відпускати читача.
Якщо ви рішуче налаштовані на вивчення – не можна тягнути! Починайте вже зараз! Адже рівно через 10 хвилин у вас знайдуться справи важливіші, і ви знову відкладете можливості на потім. З репетитором польської онлайн можна вивчати мову, не виходячи з дому. Спробуйте, і уже за 6 місяців відчуєте себе поліглотом.