Studerly UA

«Плекайте мову»: як закохати дітей в українську?

Безумовно, знати іноземні – це круто, ніхто і не сперечається. Проте національна ідентичність виховується, в першу чергу, з допомогою мови. Тож якщо ви останнім часом відчуваєте сильну жагу зробити українську повсякденною і привити дітям любов до рідної мови, репетитори Studerly підготували для вас круті поради. Поїхали!
Оточіть дитину українською. Не варто соромитися відсутності ідеальної української мови. Єдиний спосіб її опанувати - регулярно використовувати. Чим частіше дитина розмовлятиме українською, тим швидше засвоїть мову. Почніть спілкуватися українською вдома, у колі родини чи друзів. Порадьте дитині спілкуватися українською мовою з незнайомими людьми у магазині, у транспорті чи серед нового оточення.
Українізовуємо все навколо, козаки! Спробуйте читати українською. Дітям слід купувати українські книги, газети та журнали, дивитися українські передачі, слухати українськомовне радіо. Якщо ви йдете всією родиною до кінотеатру, обирайте сеанс в українському дубляжі. Змініть інтерфейс телефону та соціальних мереж. Коли дитина починає щось шукати в Google або «Вікіпедії», запропонуйте їй зайти на українськомовну версію сайту.
YouTube – наш порятунок. Репетитори української для школярів в Studerly радять дивитися контент українською, ще й зважаючи на те, що його немало. Чого вартий лише канал «Цікава наука» із пізнавальними відео про космос для школярів старшої школи. Тут розкажуть і про найбільшу зірку у Всесвіті, і організують тур Венерою та Юпітером. Або ж «Лука в ефірі», де 10-річний Лука робить власні відеоогляди на книжки у жанрі фентезі та детективи.
Пишемо рідною. Дуже дієвий інструмент. Пишіть дописи та коментарі українською. За можливості намагайтеся також листуватися нею в месенджерах. А якщо у вас стоїть україномовний інтерфейс, то Facebook вам часто пропонуватиме навіть написані російською дописи автоматично перекласти українською. Із часом ви й не помітите, як звично тепер користуватися солов’їною в інтернеті.
До речі літо – найкраща пора для вдосконалення. Чому б не попрацювати над українською на нашому літньому інтенсиві. Тут можна не лише зайнятися підготовкою до школи, а й нарешті оволодіти рідною мовою на всі сто. Наші репетитори в цьому переконаються!