Studerly UA

Американський сленг: звідки і чому

Сьогодні рубрика «вкрай важлива етимологія, без якої не вижити»: історія сучасного американського сленгу. Тема затерта, але недостатньо. Тож якщо ви тепер кожен раз кривляєте обличчя, але не в соромі, не в смутку і навіть не журбі, а крінжі, то перше слово для вас.

Панове – крінж! Слово «крінж» почали вживати нещодавно: два, ну три роки тому. До того ж закріпилося воно краще, ніж симпл димпл і інше, що досі трапляється, але нечасто. Виявляється, крінж - це шляхетно і дуже не ново, навіть не минуле століття, а п'яте.

Староанглійське слово cringan означало не щось там, а «впасти у битві». У звичне нам cringe це слово трансформувалося десь у 16 столітті і стало означати «ганьбу» і «страх». І тільки в 19 столітті крінж став крінжем, означаючи почуття, коли аж морщишся від сорому.

Приблизно в наш час cringe залетів у сленг нью-йоркців. I cringe when they say The Big Apple. Далі, мабуть, як завжди: люди почали писати це в твітері і на ютубі, решта підхопила і помчала коней. Окремо варто виділити мем I am cringe but I am free, що завірусився кілька років тому. Зате тепер навіть від людей за 40+ іноді можна почути це слово — тепер будемо знати, що вони не молодяться, а вживають цілком відповідний лексикон.

До речі про старожилів. Пам’ятаєте «OMG»? Ми його навіть локалізували – тепер це «омг». Поява на світ абревіатури «OMG» («Oh My God!») відбулася зовсім не завдяки якомусь школяру, який просто хотів заощадити час, щоб не писати речення повноцінно, а самому лорду Джону Фішеру. Він написав це у своєму листі до Уінстона Черчілля у вересні 1917 року: «I hear that a new order of Knighthood is on the tapis – O.M.G. (Oh! My! God!)». Фішер, звичайно, не мав навіть помислу вводити у широке вживання винайдене ним слово (він просто досить часто скорочував фрази), проте воно прижилося.

Є ще кілька цікавих історій про відомий сленг. «GG», що розшифровується як «good game» або «great game» («відмінна гра»), прийшло до нас зі сленгу ранніх геймерів, які починали грати в перші онлайн-ігри в 1994 році.

У наш час навряд чи існує людина, якій жодного разу не траплялося в інтернеті коротке та ємне «LOL». Історія походження у «лола» вкрай невигадлива: до появи абревіатури, люди позначали позитивні емоції, як «smile», а в 1989 році одне з онлайн-видань запропонувало використовувати «LOL» як короткий варіант «laughing out loudly» (славнозвісне «ржу не можу» у сучасному перекладі).

Тож до чого це ми все – парубки та парубкині, не робіть нам крінж і приходьте нарешті на онлайн- інтенсиви з англійської в Studerly. У нас стільки цікавих інсайтів, що уже не дочекаємось їх вам розповісти.