Studerly UA

Як святкують Великдень в Німеччині?

Frohe Ostern всім! Сподіваємося, яєчками уже всі побилися, а тепер час дізнатися, як справи у німців. Німецькою свято Великодня називається Ostern. “Ostern” – слово давньонімецького походження, своїм значенням тісно пов'язане з найменуванням частини світу – схід (Osten). Для порівняння, Easter – паска в англійській мові також перегукується з назвою частини світу, де встає сонце – east. Той бік, де сходить сонце, вважався особливим символом у християн, пов'язаним із воскресінням Ісуса Христа.

На Великдень німецькі школярі виходять на канікули, які так і називаються «Великодніми» – Osterferien. Ці канікули тривають від одного до двох тижнів, залежно від федеральної землі. Крім того, офіційними вихідними днями вважаються також Karfreitag, Ostersonntag та Ostermontag.

Німці теж фарбують яйця на Великдень! Щоправда, вони найчастіше це роблять не самі, а купують у супермаркеті вже готові зварені та розфарбовані. До речі, розфарбовані яйця можна купити не лише на Великдень – в інший час це різнобарв'я називатиметься Picknickeier.

У цей день в Україні навіть від незнайомців можна почути пасхальне вітання «Христос воскрес!», а як відповідь фразу – «Воістину воскрес!». У Німеччині в Великдень подібне вітання не прийнято говорити, але ось коротку фразу "Frohe Ostern!" ("Щасливого Великодня!") також можна почути на кожному кроці навіть від малознайомих людей. Більш розгорнуті вітання німці говорять лише своїм родичам та близьким.

Дуже популярні на Великдень також шоколадні яйця та кіндер-сюрпризи – німецькою Überraschungseier, скорочено Ü-eier (яйця з сюрпризом!). Їх особливо люблять діти, для яких Великдень – це насамперед веселе свято, адже на Великдень приходить… ні, не Санта Клаус, а великодній заєць!

Пасхальний заєць як символ родючості та багатства став символом Великодня у Німеччині з XVI століття і з того часу поширився у всьому світі. Особливою популярністю він користується у Німеччині, Швейцарії та Нідерландах. До речі у центрі Європи, у Мюнхені, є єдиний у своєму роді музей великодніх зайців, зібраних з усього світу. У вигляді зайчиків роблять також іграшки, солодощі та сувеніри. Є на Великдень ще й інший звичай – Eier rollen, що означає катати яйця: у кого далі покотиться, той переміг.

Наші репетитори німецької в Studerly створили для вас підбірку фраз, якими можна послуговуватися на Великдень.

· Liebe Grüße am Ostermontag! — Привітання до Великоднього понеділка!

· Liebe Grüße zum Osterfest! — Найкращі побажання до Великодня!

· Wünsche dir und deiner Familie Frohe Ostern! — Бажаю тобі й твоїй родині світлого Великодня!

· War der Osterhase schon bei Dir? — У тебе вже побував великодній заєць?

· Viel Vergnügen und viel Spaß schickt Euch der Osterhas! — Багато радості та щастя шле вам великодній зайчик!

· Frohe Ostern, viele bunte Eier und eine wunderschöne Feier! — Щасливого Великодня, багато строкатих яєць та чудового свята!

До речі знаєте найкращий спосіб святкувати Великодень – за вивченням німецької. На наших онлайн-заняттях з німецької можна не просто вчити мову, а й дізнатися про сленг, традиції й ідіоми іншої країни. Репетитори в Studerly все розкажуть і покажуть!