Studerly UA

Як розповісти про свої плани на вихідні англійською?

Ну що, друзі, вихідні не за горами, а отже, потрібно вміти про них сповіщати. Ми, звичайно, розуміємо, що славнозвісне “relax” може замінити все на світі, але насправді є набагато цікавіші способи розповісти про суботні вечори.

Виявляється, просте дієслово «розслаблятися, відпочивати» можна передати не лише простими словами rest або relax, а ще безліччю різних фразеологізмів.

Pass the time – відпочивати, приємно проводити час.

To hang loose – розслабитись, насолоджуватися відпочинком. Так говорять про пасивний відпочинок, коли людина валяється на пляжі чи дивиться телевізор.

Ще один схожий варіант – to laze around: не робити нічого особливого, бути лінивим.

Коли під час вихідних чи відпустки хочеться якомога довше повалятися в ліжку вранці, англійці говорять про таке заняття — having a lie-in.До речі, є різні способи сповістити про плани. Припустимо, ви плануєте як слід відірватися в барі, про що повідомляєте свого друга ( так-так, наші онлайн-репетитори в Studerly і не такому вас навчать):

👉 I'll drink in a bar tonight - найбільш невпевнена заява. У вас не було часу на роздуми, і ви випалили суто перше, що спало на думку, що вирішили ось прямо зараз. Так що незрозуміло, чи підете ви в результаті в бар, чи ні.

👉 I'm going to drink в bar tonight — такою відповіддю ви даєте співрозмовнику знати, що заздалегідь подумали про своє рішення і налаштовані йти в бар, — це середній рівень впевненості.

👉 I'm drinking in a bar tonight. — 100% впевненість у своєму рішенні: ви йдете в бар і крапка, ніхто й ніщо не зможе завадити вашому вечору.Якщо ви хочете наголосити, що розслабляєтеся не фізично, а морально, кажіть – unwind. Це означає, що ви викинули з голови роботу, тривоги та проблеми, і ваш розум відпочиває.

Адже під час відпочинку дуже важливо по-справжньому розслабитись, зняти з себе напругу – to let your hair down (дослівно – дозволити волоссю опуститися, лягти на плечі) або loosen up. Щоб це вийшло, треба пам'ятати — work isn't going anywhere: робота нікуди не подінеться, тож займіться нею після перерви. Адже якщо ви сильно втомилися на роботі, відпочинок зарядить вас енергією – recharge your batteries.

А як у вас з планами на ці вихідні? В будь-якому випадку ви уже знаєте, як про них грамотно розповісти. А якщо хочеться ще інсайтів або ж зловити британську версію тих же ідіом, приходьте в онлайн-школу Studerly - ми все розкажемо і покажемо!