Studerly UA

Trick or treat іспанською

Ууууу.. spooky season is here! Сьогодні поговоримо про неочевидне: як святкують Хелловін в Іспанії. Хелловін нещодавно став в Іспанії однією з найочікуваніших ночей осені. Іспанці пов'язують цю пору року не тільки з листопадом і смаженими каштанами, але також думають про маски (mascaras), привидів (fantasmas) і моторошні костюми (disfraces de terror).

Хелловін з кожним роком відзначається в Іспанії все ширше, тому вираз "truco o trato" ("солодощі або пакості", "угода або пакость") звучить іспанськими вулицями з ентузіазмом і радістю, а саме свято стало вечіркою для ігор з дітьми.

В Іспанії Хелловін відомий як - Noche de Brujas, Noche de Muertos o Noche de Víspera de Difuntos (Ніч відьом, Ніч Мертвих або напередодні поминання померлих). На Хелловін діти ходять від дверей до дверей і просять їх пригостити, погрожуючи будь-якою витівкою: ¡truco o trato! - «Солодощі чи пакості?» У нашому варіанті вираз схожий на: "Гаманець, або життя!"

Наслідуючи північноамериканську традицію в ніч Хеллоуїна, прийнято вимовляти цю знамениту фразу. Підступні дітлахи відвідують будинки своїх сусідів, щоб випросити цукерки, що і складатиме їхню «угоду» (trato), а якщо не отримають, тоді вони повинні приготувати витівку або "пакість" (Truco) для того, хто не піде на угоду.

Традиційно в Іспанії відзначається день 1 листопада – День Усіх Святих (el Día de Todos Los Santos). Цей день є надзвичайно релігійним святом. Не тільки в Іспанії, а й у більшості країн християнської традиції, перше листопада - це день, коли святі, відомі та невідомі, заслуговують на увагу.

2 листопада - вважається Днем усіх померлих або Днем Мертвих (el Día de Difuntos). Незважаючи на таку похмуру назву, це свято є приводом для радості, воно також є державним святом в Іспанії та вихідним днем!

Усі жителі Іспанії цього дня обов'язково відвідують цвинтарі, щоб вшанувати своїх родичів, які покинули цей світ, та приносять на могили квіти. Тим не менш, ця дата також відзначається як день святкування та традицій, день, щоб провести його з сім'єю, поїдаючи солодощі (los dulces) і типові продукти для цього дня, такі як huesos de santo (кістки святого, тістечка у вигляді трубочок), buñuelos de viento (повітряні пончики), panellets або empiñonadas (традиційні десерти) та castañas asadas (смажені каштани).

До речі уроки іспанської в Studerly з онлайн репетиторами іспанської це не просто про суху теорію, а й про практику, цікаві факти, яких ви не чули і багато корисного. В інтернеті ви подібного не знайдете. Приходьте до нас на пробне заняття і переконайтеся самостійно!