Studerly UA

Як НЕ потрібно вчити слова: ТОП-3 способи

В інтернетах є безліч методів "як запам'ятати 1000 слів за хвилину", більше схожих на "як зненавидіти англійську за півгодини". МИ із репетиторами Studerly обрали з них найпоширеніші способи вивчати слова, які можуть здаватися корисними, а насправді виявляться марнуванням часу (і це в кращому випадку).

❌ Слова у три стовпчики

Чи багато вам вдалося запам'ятати зі шкільної програми зі “словниками”? Саме так. Головне — у такому словнику немає контексту, а без нього вивчати лексику марно. Зате є транскрипція, яка в 2023 році з можливістю прослухати вимову будь-якого слова зі смартфона не така вже й потрібна.

❌ Вчитися в лютому темпі

Коротше: вчитися по 10-20 хвилин, але щодня це добре. По 4-5 годин, але 1-2 рази на тиждень набагато більш сумно з точки зору потенційного ефекту. Гірше тільки взагалі нічого не робити, але про прокрастинацію самі добре знаєте.

❌ Заучувати списки випадкових слів

Дуже привабливо знайти в інтернеті “слова для мого рівня” та отримати готовий список, заощадивши час на його складанні. Тільки сенсу тут буде небагато. Куди простіше та ефективніше спочатку розподілити лексику за категоріями, а потім приступати до вивчення.

Ось ви знаєте, що є слова, які залежно від контексту мають протилежне значення взагалі.

☝️ to seed, наприклад

Якщо знайомі з цим словом у вигляді іменника, то варіанти перекладу для дієслова напрошуються самі собою: посипати насінням і видаляти насіння.

my mom knows when it’s better to seed the ground and how often to water it

to make cherry wine, you need to seed fruits first: they are poisonous

✌️ або ж to dust

Тут здогадатися теж нескладно, якщо вже підспівували Канзасів. Або це "змахнути пити", або, навпаки, "покрити чимось, як пилом".

dust that book you found in the attic and bring it over to your father

my daughter asked me to make her a pink birthday cake and dust it with glitter

👌 oversight

Щоб коректно перекласти це слово, потрібно напружити ще й свою українську, тому що варіантів достатньо: підійдуть і "нагляд", і "контроль", а ще й "упущення".

usually teenagers don’t appreciate too much of oversight from their parents

the typo made it to the press due to one of the editor’s oversight

Таких слів ще дуже багато! Як не треба вчити слова пояснили, тепер напрошується розповідь, які методи будуть ефективними. По секрету, ми їх уже сформулювали, залишилося прийти на онлайн- заняття з англійської до наших чудових викладачів і послухати. Навчимо запам'ятовувати лексику так, щоб вона не вилітала з голови через тиждень і щоб більше не доводилося годинами думати над реченнями із трьох слів.