1) Згадайте про рутину. Намагайтеся дотримуватись розпорядку дня і робити все те, чим займалися постійно. Якщо ви завжди в певний час влаштовували прогулянки з дітьми на свіжому повітрі, і зараз є така нагода, робіть це. Насамперед це допомагає заспокоїтися та повертає відчуття мирного часу.
2) Створіть безпеку. Намагайтеся повернути дітям їх безпечний простір. Грайте в ігри, які допомагають повернути відчуття меж: будуйте будиночки, грайте у хованки, малюйте геометричні фігури, будинки, замки. Накопичені емоції краще застосовувати під час ігрової діяльності - у цьому допоможуть так звані псевдоагресивні ігри. Можна влаштувати битву подушками, побігати, пограти в «хто кого наздожене», покричати.
3) Дотримуйтеся балансу. Якщо у дитини навіть один або два уроки на день, дозволяйте їй робити перерви і відволікатися. Робіть разом із нею фізичні вправи між заняттями. Разом веселіше, а зайва порція дофаміну вам не завадить. Можна спробувати не просто фізкультурні паузи, а хаотичні танці під улюблену музику.
4) Організуйте простір. Важливо, щоб у кімнаті була достатня кількість сонячного світла, періодично провітрюйте кімнату, стежте за температурою - це впливає на стан дитини, а отже, і на її мотивацію. Також під час навчання варто обмежити дитину від інших гаджетів, аби вона не відволікалася і не зациклювалася.
5) Хваліть і жартуйте. Хваліть дитину за найменші успіхи в навчанні, підтримуйте її бажання брати участь у проектах та конкурсах. Не забувайте посміхатися та жартувати, під час сміху виділяються ендорфіни.
Звичайно ж, око замилюється, і деякі речі можна не помічати. Головне – мінімізувати негативні емоції. Наші викладачі в Studerly практикують вправи для подолання тривоги, щоб дитина почувала себе комфортно і безпечно під час занять. Іноді допомагає навіть музикотерапія. Зараз найкращий спосіб – відволікти дитину від реальності, а, отже, навчатися і спілкуватися.